Grupa AFORTI kupuje spółkę windykacyjną LifeBelt

Należąca do Grupy spółka Aforti Collections, zajmująca się zarządzaniem należnościami na rzecz firm z sektora MSP, nabyła 76,9 proc. udziałów w lubelskiej spółce LifeBelt, specjalizującej się m.in. w masowej windykacji na zlecenie banków, firm pożyczkowych, telekomów oraz innych windykatorów.

Połączenie spółek – zakładające prowadzenie działalności pod wspólną marką Aforti Collections – pozwoli Grupie AFORTI przede wszystkim na sprawne przeniesienie rozwiązań stosowanych w windykacji wierzytelności masowych na obsługiwany przez Aforti Collections sektor MSP. W ramach poszerzania wpływów Grupy AFORTI na krajowym rynku windykacyjnym, spółka Aforti Collections kupiła 300 udziałów LifeBelt o wartości nominalnej 1 tys. zł każdy. Wartość transakcji – z uwagi na tajemnicę handlową – nie została ujawniona. Fuzja prawna i operacyjna planowana jest na IV kwartał 2018 roku.

Po połączeniu spółek, to eksperci Aforti Collections odpowiadać będą za procesy sprzedażowe, jak też zapewnią obsługę projektów windykacyjnych przy wykorzystaniu potencjału centrum usług wspólnych Grupy AFORTI, gwarantującego wsparcie IT, usługi rachunkowo-kadrowe oraz obsługę prawną i marketingową. Aforti Collections opracuje także wspólną strategię handlową, która uwzględni know-how oraz doświadczenie obu podmiotów w branży windykacyjnej. Z kolei LifeBelt uzupełni struktury kadrowe Aforti Collections przez włączenie doświadczonego zespołu menadżerskiego, a także dostarczy innowacyjny, autorski system IT, który pozwoli na efektywną obsługę windykacyjną zarówno dużych firm, jak i małych oraz średnich przedsiębiorców, oferujących usługi B2B.

Zapraszamy również do lektury artykułu, który ukazał się na ten temat w dzienniku PULS BIZNESU.